Dotace pro Vaše okna

Pomůžeme Vám získat dotaci Nová Zelená Úsporám Light pro důchodce a lidi s invalidním důchodem 3. stupně

Uspoříte peníze za energie 2
Bydlíte lépe a kvalitněji 2
Šetříte životní prostředí 2
mobile graphic

Jsme registrovaní specialisté v programu Nová Zelená Úsporám. Náš profil najdete ZDE.

NZÚ a NZÚ Light
Jak Vám pomůžeme?

Náš tým odborníků má zkušenosti s vyřizováním dotací na nová okna, ale i kombinované dotace na ostatní práce.

Vyřizování dotací na stavební práce pro energetickou úsporu Vašeho domu může být náročné a čas konzumující. Podmínky pro získání dotace jsou často nejasné a složité. Tým Okna v Cajku v rámci výměny oken už má zkušenosti s vyřizováním dotací a přesně ví, co je potřeba zařídit pro úspěšné čerpání dotace.

Spolupracujte s námi a my Vám nabídneme:

  • Jednoduché vysvětlení jak na NZÚ Light
  • Odborné poradenství při výběru oken
  • Výměna či montáž oken i příslušenství
  • Možnost vyřízení NZÚ kombinované s našimi službami
Environment light bulb

Nová Zelená Úsporám LIGHT

Nová zelená úsporám light
Pro získání NZÚ Light:

  • musíte být vlastníci nebo spoluvlastníci RD nebo trvale obydlené rekreační stavby
  • musíte být příjemci starobního důchodu nebo invalidního důchodu 3. stupně nebo Vaše domácnost pobírala v období od 12.9.2022 příspěvěk na bydlení

Pokud splňujete tyto předpoklady, můžete si o dotaci zažádat.

 

NZÚ grandparents

formulář
Mám zájem o dotaci na okna

Kontaktujte nás pro odborné poradenství a spolupráci.

Oficiální webové stránky
Nová Zelená Úsporám

Navštivte oficiální stránky vládní iniciativy Nová Zelená Úsporám pro detailní podmínky na získání dotací, aktuality a informace o projektu.

Co vás zajímá
Časté dotazy

Program Nová zelená úsporám (NZÚ) je zaměřen na podporu úsporných energetických řešení v domácnostech, včetně rodinných a bytových domů. Akcentuje zateplování, obnovitelné zdroje energie a pasivní výstavbu, přičemž nově řeší i opatření v reakci na klimatické změny. Od svého zahájení v roce 2014 NZÚ zpracovala přes 89 tisíc případů, s dotacemi přesahujícími 20 miliard Kč, čímž se řadí mezi nejúčinnější a nejdostupnější grantové programy v České republice.
Aktualizace programu, zahájená na podzim 2021, zahrnuje rozšíření podpory energetické efektivity pro bytové domy po celém území ČR a zavádí program Dešťovka, zaměřený na zachycování a využívání dešťové vody.
Ačkoliv jádro programu Nová zelená úsporám zůstává nezměněno, nová fáze přináší několik inovací. Mezi klíčové novinky patří rozšíření podpory pro bytové domy na celém území ČR a integrace programu Dešťovka, který se zaměřuje na správu dešťové vody. Další doplnění zahrnuje rozšíření podporovaných opatření, například o dobíjecí stanice pro elektrická vozidla a o ohřev vody pomocí tepelných čerpadel. Některé jednotkové dotace byly zvýšeny, včetně 20% navýšení podpory na zateplení stávajících domů, zvýšení podpory na výstavbu rodinných domů o 50 tisíc Kč a větší finanční podpora pro domácnosti při výměně zdroje tepla.
Zajímavým doplňkem je systém bonusů. Kombinace několika úsporných opatření přinese majitelům rodinných domů až dodatečných 90 tisíc Kč a vlastníkům bytových domů až 120 tisíc Kč navíc k základní dotaci. Pokud zažádáte o výměnu neekologického kotle a zateplení domu v rámci programu Nová zelená úsporám, můžete získat bonus až 75 tisíc Kč.
Proces podání žádosti a všech potřebných dokumentů je nyní online, takže už není třeba chodit na poštu nebo úřad a vše můžete vyřídit pohodlně z domova.

Program je navržen speciálně pro občany, vlastníky a stavebníky rodinných a bytových domů po celé ČR. O finanční podporu mohou požádat majitelé existujících rodinných domů a rekreačních objektů, které jsou využívány pro trvalé bydlení, vlastníci bytových jednotek uspořádaných do řady (takzvané řadové domky) a příspěvkové organizace založené místními samosprávnými jednotkami.

Celková částka je ovlivněna mírou a kvalitou implementovaných opatření a také tím, zda jsou úpravy prováděny u rodinného nebo bytového domu. Obecně platí, že čím lepší jsou finální parametry vašeho domu, tím větší je finanční podpora. Proto doporučujeme posoudit váš dům jako celek, prozkoumat všechny možnosti úspor a kombinovat více opatření.
Možná finanční podpora může dosáhnout od desítek tisíc až po stovky tisíc korun, u bytových domů dokonce může dosáhnout milionů korun. Pro lepší přehled doporučujeme navštívit sekci Úspěšné projekty nebo využít naší online Dotační kalkulačku pro rodinné domy.

Máte jiné otázky? Přejděte na oficiální web NZÚ pro zodpovězení častých dotazů.